Sosyal

Yükselen Burç Hesaplama

Astroloji'de 12 adet burç bulunmaktadır. Burç insanın doğduğu anda güneşin pozisyonu ile belirlenen astrolojik bir kavramdır. Burçlar aslında takımyıldızlarıdır. İnsanların doğduğu güne göre kendisine denk gelen takımyıldızı değişmekte yani doğduğu güne göre burcu değişmektedir. Burçlar genel olarak 4 grupta incelenmektedir. Ateş, toprak, hava ve su olmak üzere 4 gruba ayrılır. Bu gruplarda 3'er tane burç bulunmaktadır. Burçlar gruplara şu şekilde dağılmıştır:

Ateş Grubu Burçları: Koç, Aslan ve Yay

Toprak Grubu Burçları: Boğa, Başak ve Oğlak

Hava Grubu Burçları: İkizler, Kova ve Terazi

Su Grubu Burçları: Yengeç, Balık ve Akrep

Aynı grupta bulunan burçların benzer özellikleri olduğu gibi bu benzerlikler burca göre değişmektedir. Her burcun farklı özellikleri ve nitelikleri bulunmaktadır. Temel olarak doğduğun güne göre hesaplanan burçların yanı sıra yükselen burç adı verilen astrolojik bir kavram daha bulunmaktadır. Yükselen burç saate göre hesaplama yöntemiyle yapılabilmektedir.

Yükselen Burç hesaplama şu teknikler ile yapılmaktadır, kişinin doğduğu anda ufuk çizgisinden yükselen burçtur. Yükselen burç hesaplanmasına aynı zamanda ay burcu hesaplama da denilebilmektedir. Her burcun ufuk çizgisinden yükselmesi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Bu nedenle yükselen burç hesaplanırken doğum yeri ve doğum saati gerekmektedir. Yükselen burç için astrolojide birinci ev de denilmektedir. Yükselen burç kişinin karakteri, hareketleri, tavırları üzerinde etki etmektedir. Kişinin kimlerle anlaşıp nelerden hoşlanacağı da yine yükselen burcuna göre yorumlanabilmektedir.

Yükselen Burç Hesaplama Aracı

Yorumlar

Bu içerik için henüz yorum yapılmamış. Sorularınızı ve bilgi eklemelerinizi yorumda bulunarak sayfada yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Yorum Yazın